شاک ویو تراپی در شرق تهران
شاک ویو تراپی در شرق تهران
نوامبر 7, 2021
فیزیوتراپی کمردرد
فیزیوتراپی کمردرد
نوامبر 16, 2021

فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی دیسک کمر می تواند شامل ماساژ بافت عمیق، سرما و گرما درمانی، آب درمانی ، کشش و ورزش باشد و یا بر اساس شرایط بیمار از سایر روش های فیزیوتراپی استفاده شود.

فیزیوتراپی معمولا در درمان فتق دیسک کمر موفقیت آمیز بوده و در بسیاری از بیماران درد و ناراحتی را به سرعت کاهش می دهد ، پیگیری منظم جلسات فیزیوتراپی همچنین کمک زیادی به پیشگیری از تشدید آسیب دیدگی می کند.

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از بیماری های جدی ستون فقرات است و در صورتی که با درگیری ریشه های عصبی نخاعی همراه باشد می تواند منجر به بروز مشکلاتی زیادی برای فرد شود ، به همین جهت توجه به درمان مناسب آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

فیزیوتراپی دیسک کمر

انواع تکنیک های فیزیوتراپی برای کمک به درمان دیسک کمر وجود دارد. درمان های غیرفعال بدن شما را آرام می کند و شامل ماساژ بافت عمیق، درمان سرد و گرم، تحریک الکتریکی (TENS) و آب درمانی است.

برنامه فیزیوتراپی شما معمولاً با درمان های غیرفعال شروع می شود. اما هنگامی که بدن شما بهبود یافت، درمان های فعالی را شروع خواهید کرد که بدن شما را تقویت کرده و از درد بیشتر جلوگیری می کند. فیزیوتراپیست شما پس از ارزیابی دقیق شرایط شما برنامه درمانی منحصر بفردی را تنظیم می کند.

ماساژ تخصص ستون فقرات که توسط فیزیوتراپیست انجام می گیرد یکی از روشهای موثر در کنترل علائم دیسک کمر است ، زیرا فشار زیادی را برای کاهش تنش و اسپاسم عمیق ماهیچه‌ها که برای جلوگیری از حرکت عضلانی ایجاد می‌شود، استفاده می‌کند. 

گرما و سرما درمانی نیز از دیرباز به عنوان روش های تسکین دهنده درد مورد توجه قرار می گرفته اند. گرما سبب افزایش جریان خون و در نتیجه رساندن اکسیژن و مواد مغذی اضافی به بهبود این ناحیه کمک می کند. خون همچنین مواد زائد ناشی از اسپاسم عضلانی را از بین می برد، که تمام این فرایندها به روند درمان کمک می کنند.

برخلاف گرما ، سرما سبب کند شدن جریان خون شده و از این طریق به کاهش درد ، گرفتگی عضلاتی و التهاب در بافت آسیب دیده کمک می کند.

انجام تکنیک های ورزشی در آب بدلیل اینکه با قرار گرفتن در آی فشار کمتری به قسمت های مختلف بدن وارد می شود ، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) از جریان الکتریکی برای تحریک عضلات استفاده می کند. این روش درمانی اسپاسم عضلانی را کاهش می دهد و با افزایش ترشح اندروفین به تسکین درد کمک زیادی می کند.

کشش ستون فقرات یکی از روش های موثر فیزیوتراپی دیسک کمر است. کشش کاهش اثرات گرانش بر ستون فقرات است. با جدا کردن آرام استخوان ها، هدف کاهش فتق دیسک است.

تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد، بخش مهمی از برنامه درمان دیسک کمر است که کمک زیادی به افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات می کند.

 

 

ملمات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر – درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در نارمک – دکتر فیزیوتراپی – فیزیوتراپی خوب در شرق تهران